Otomobil / Motorsiklet

Volkswagen’den Elektrikli SUV Atağı !

Bu ayın başlarında, Volkswagen resmen en yeni otomobili olan elektrikli ROOMZZ SUV’u görücüye çıkardı. Auto Shanghai’da sunulan modelin 2021’de Çin pazarlarına çıkması bekleniyor. Bir adım önde olacak şekilde ve bildiğimiz standart görünümlerin dışında bir tasarıma ayak uydurabiliyor Alman otomobil üreticisi. Duyurmuş olduğu bu en son konsept projesi için birçok cazip yenilik getirmekten de çekinmiyor. Özellikle ticari dağıtım pazarlarına uygun otomasyonlu bir sürüş sistemine sahip olacak olan ROOMZZ SUV insanlara, 2021 yılında hizmet vermeye başlayacak.

Neredeyse Yok Yok ..

ROOMZZ SUV, otomatik sürüş moduna geçirildiğinde, koltukların 20 derece dönmesine izin veren özel donanım kullanılıyor. Bu özellik, sadece koltuk yatırma hali ile ekleniyor ve maksimum konfor için bir deneyim sağlıyor.

Volkswagen markasının baş tasarımcısı Klaus Bischoff, Roomzz modeli ile ilgili şunları söyledi;

Bu araç tek bir bloktan kusursuz bir şekilde işlenmiş gibi görünen bir monolit. Pille çalışan kimliğe sahip. ROOMZZ SUV, sessiz ve emisyonsuz, zahmetsizce hareket ediyor.


https://www.theverge.com/2019/4/15/18311526/vw-electric-suv-id-roomzz-shanghai-auto-show-2019

Bu araç yollardayken şöyle derin ve kolay bir nefes alın !!

Volkswagen Ticari Araçlar Markası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Thomas Sedran; “Böyle bir sorunu nasıl atlayabilirim? Şimdi dikkatimizi yerleşik hava filtrasyon sistemine yöneltmeliyiz. Temiz Hava(cleanair) sistemi, ortam havası olmasa bile, araç içindeki havanın temiz kalmasını sağlamak için aktif bir filtre sistemi kullanacak şekilde tasarlandı.”

OKUMALISIN !  Huawei Rusya İle 5G Anlaşmasına Vardı

Bu Yeni Volkswagen Modelin Gelin Bir de Motor Özelliklerine Bakalım;

Pille çalışmasına rağmen Roomzz, 6.6 saniyede 100km hıza ulaşabiliyor. Ayrıca: “82 kWh pil ile ROOMZZ, pilin şarj edilmesine ihtiyaç duymadan hemen önce sırasıyla 450 km (WLTP) veya 475 km (NEDC, Çin) kadar yola gidişine sahiptir. Yaklaşık yarım saatte gibi bir sürede şu an için bu konsept otomobil 150 kW (DC) hızlı şarj sistemi ile kapasitesinin % 80’ini dolduruyor.

Ülkelerin elektrikli araçların yaygınlaşması için çıkartmış oldukları peşinsıra kanunlarla gelişen elektrikli araç üreticilerinin sonuncusu Volkswagen oldu. Bakalım gelişen bu araç sektörü ile sonuçlar hangi şartlarla hangi konseptlere varacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir