İnternet

Tumblr Blog Sitesi Satılıyor !

Verizon, Tumblr blog sitesini satmaya hazırlanırken şaşırtıcı bir alıcı çıktı ortaya. Adult içerik dünyasının büyük markalarından PornHub’ın da siteyi istediği aldığımız bilgiler arasında.

Tumblr, PornHub’ın satın alma konusundaki ilgisiyle piyasaya fazlasıyla geri dönüş yaptı. The Wall Street Journal, Tumblr blog platformu Tumblr’ı oluşturduktan iki yıl sonra Verizon’un siteyi boşaltmak istediğini bildirdi.

Öncelikle, Tumblr’ı Yahoo’nun satın almasını da içeren daha büyük bir anlaşmanın parçası olarak satın almıştı Verizon. Tüm yetişkin içeriğini internet üzerinde bir kargaşaya neden olacak şekilde yasaklamasıyla ayrıca gündeme oturmuştu.

Tumblr’ın satılacağı haberini alır almaz PornHub, gerekli bütün işlemler için sürekli yetkilileri sıkıştırmaya başladı. PornHub, Ars Technica’ya, anlaşmayı imzalamaları halinde yetişkin içeriğini eski durumuna getireceğini söyledi. Böylelikle siteye olan ilgisinin ne durumda olduğunu da dile getirmiş oldu.

“Platformun satılması ile son derece ilgileniyoruz. Ve NSFW (adult içerik) içeriği ile eski ihtişamına geri dönmesi için o günü dört gözle bekliyoruz.”

PornHub Twitter Official

Birçok kullanıcı, akl-ı selim düşünen insanlarla tanışmak ve gittikçe daralan dijital bir dünyada, bağımsız içerikleri bulmak için Tumblr’a yöneldi. Verizon, siteyi aldıktan hemen sonra “yetişkin içeriği” olarak adlandırdığı her şeyi yasakladı. Ancak filtrelemek için kullandığı algoritmaların bazı ciddi hataları vardı.

PornHub, Tumblr’ı satın almayı başarırsa, şirket için bir “adult içerik” sitesi olmaktan çok daha farklı bir şeye dönüşecektir.

OKUMALISIN !  Al Wakrah Stadyumu Alay Konusu Oldu "Dev Vajina"

Verizon, Tumblr dahil olmak üzere Yahoo’nun işletme işini Haziran 2017’de 4.48 milyar dolara satın almıştı. Verizon’un site için ne kadar istediği belli değil. WSJ, Verizon’un Tumblr satış işleminin devam ettiğini ve herhangi bir işlemle sonuçlanamayabileceğini söyledi. Ayrıca Verizon’un Tumblr için ne kadar alabileceğinin belirsiz olduğunu da sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir