Donanım

Samsung Atağa Geçti. Karşınızda 240 Hz Samsung CRG5

Samsung son dönemte kızışan teknolojinin içinde yer almaktan geri kalmadı. Oyun severlere özel olarak tanıtıma sunacağı yeni model ile Samsung karşınızda. 240 Hz Samsung CRG5.

Samsung, 240 Hz ‘lik yenilemeye sahip olan ilk oyuncu monitörü, Samsung CRG5 ‘i duyurdu. Oyuncuların neredeyse tüm isteklerine karşılık verdiği belirtilen bu monitörün tüm özellikler maalesef henüz açıklanmadı. Samsung bu bilgileri, E3 2019 fuarındaki PC Gaming Show ’da detaylı bir şekilde açıklayacağını da duyurdu.

Peki 240 Hz Samsung CRG5 Özellikleri Nasıl Olacak ?

27″ boyuta sahip olacak olan Samsung CRG5’in en ilgi çekici özellikleri arasında curve panel yani kavisli ekrana sahip olması. 240 Hz değerinde yenileme oranına sahip olması ise adeta göz dolduruyor. Full HD çözünürlüğe sahip olacak olan CRG5, özellikle curve paneli ve yenileme oranı ile birlikte oyunseverlere çok daha keyifli bir deneyim sunacağa benziyor.

Ayrıca CRG5Nvidia G-Sync teknolojisini de destekleyen bir chipset ‘e sahip. Yani Nvidia’nın performans ekran kartlarından birini kullanıyorsanız oyunlardaki bu yenileme oranını çok çok daha başarılı bir şekilde alabiliyor olacaksınız.

4 ms gibi bir tepkime süresi ve 300 bit parlaklık sunan CRG5 ‘de görüntü aktarımı için üzerinde DisplayPort 1.2 ve HDMI 2.0 girişleri yer alıyor.

Peki Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ne Olacak ?

399 USD gibi bir fiyata sahip olacak Samsung monitör, ilk olarak Temmuz ayında kullanıcıya satışa sunulacak. Ama tabi ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan E3 2019 PC Gaming Show sonrası bu bilgiye de ulaşıyor olacağız.

OKUMALISIN !  Asus ROG Zephyrus GX701

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir