Donanım Mobil

Samsung, 43″ Boyutlu Yeni Televizyonu The Sero’yu Duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni bir televizyon modeli ile karşımızda. Aslında bugüne kadar alışveriş merkezleri gibi yerlerde görmeye alışık olduğumuz dikey ekranları televizyon haline getiren Samsung, tasarladığı bu televizyon modelinden bir hayli memnun. Samsung’a göre dikey ekranlı televizyonlar, çok uzun yıllardan beri istenilen bir modeldi.

Televizyon 43 inç boyuta sahip ve istenildiği zaman dikey yapılabiliyor. Zarif bir tasarımı olan televizyonun daha çok gençlere hitap edileceği söyleniyor. Gençler telefonlarının ekranlarını bu televizyonlara diledikleri gibi aktarabilecekler. The Sero sadece televizyon olarak kullanılmıyor, istenilirse resim çerçevesi ve müzik standı olarak da kullanılabiliyor. Müzik sistemi içinde 4.1 kanal 60 W gücünde hoparlör sistemi bulunuyor.

Bugün Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir mağaza açan Samsung, televizyonu ilk olarak burada duyurdu ve resmi satış tarihini de verdi. Mayıs ayının sonlarında satışa çıkacak olan Samsung The Sero’nun fiyatı ise 1.600 dolar (yaklaşık 9.500 TL) olacak. Samsung’un The Sero’yu dış pazara sürüp sürmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

The Sero ile telefonlardaki içerik dev ekrana taşınıyor!

43 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Samsung The Sero standart televizyonlar gibi yatay şekilde durmakla sınırlı kalmıyor. Döndürülebilir yapısı sayesinde bu televizyonu dikey olarak kullanmak mümkün. Samsung’un ilk dikey televizyonu ile hedef kitlesi akıllı telefonları elinden düşürmeyen gençler.

Mobil cihazlara yönelik içeriklerin büyük bir kısmının dikey olduğunu belirten Samsung yetkilileri, bu televizyon sayesinde akıllı telefon kullanıcılarının telefonundaki içerikleri çok daha rahat bir şekilde yansıtabileceğini ve bu sayede dev ekranda insanların eğlenceli vakit geçirebileceğini dile getiriyor.

OKUMALISIN !  Huawei Rusya İle 5G Anlaşmasına Vardı

60W gücündeki hoparlörleri ile 4.1 kanal ses deneyimi sunabilen televizyon entegre bir TV standı ile geliyor. Minimalist yapısı sayesinde oldukça hoş duran bu standın televizyonun bir parçası olduğunu hemen anlamak pek mümkün değil.

Devasa bir fotoğraf çerçevesi veya karaoke yapılabilen bir eğlence cihazına dönüşebilen televizyon, Bixby sesli asistan desteğine sahip. Mayıs ayının sonunda Güney Kore’de satışa sunulacak olan televizyonun fiyatı 1600 dolar olarak belirlendi. Yaklaşık olarak 9.516,00 Türk Lirası Bugünün parası ile.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/4/29/18522287/samsung-sero-vertical-tv-price-release-date-millennials

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir