Kripto Paralar Yaşam

Libra Haberi Sonrası Bitcoin Aldı Başını Gidiyor

Geçtiğimiz haftalarda Facebook‘un Libra adında bir kripto parayı piyasaya süreceğini siz TeknoKardeşler okuyucularımızla paylaşmıştık.

Facebook’un tanıtmış olduğu kripto para birimi olan Libra, büyük şirketlerin desteğini de alarak gelişimini fazlasıyla sürdürmeye devam ediyor. Piyasaya sürülmesine az bir zaman kaldı fakat çıkmadan önce ilk etkisi Bitcoin kripto para birimine yansıdı.

Libra Duyurusu Sonrası Bitcoin Değeri 11.000 USD Üzerine Çıktı

Cumartesi günü sabah saatlerinde dünya yine Bitcoin ile çalkalanmaya başladı. Çünkü Bitcoin‘in değeri 11.000 doları aşmaya başladı. Coindesk‘ten yapılan açıklamaya göre Bitcoin Fiyat Endeksi‘ne göre madeni para pazarının şu anda 193.6 milyar dolar olduğu belirtildi.

Libra kripto para birimini Bitcoin ’den ayıran en büyük fark, değerinin oldukça tutarlı kalması olarak görünüyor. Facebook, Libra’nın saygın merkez bankalarından gelen para birimleri içindeki banka mevduatları ve kısa vadeli devlet menkul kıymetleri gibi destekleneceğini açıklamayı ihmal etmiyor. Şirketin amacı, temel olarak insanların kullandığı para birimleri ile karşılaştırılabilir bir blok zinciri özellikli para birimini oluşturmak.

Bitcoin‘in değerinin 11.000 dolar seviyesini geçmesi elbette ki Bitcoin sahiplerini mutlu edecek. Kripto para birimi Bitcoin‘in değeri 2017 yılı içerisinde 19.000 dolar seviyesine ulaşmıştı ve az da olsa 19.000 dolar seviyesini de aşmış durumdaydı. Son 24 saat içinde 11.190 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, 2017 yılı içerisinde yakalamış olduğu ivmeye geri dönemedi. Ancak kripto para birimi piyasasının bir geleceğinin olduğunu ve bunda büyük bir paya sahip olduğunu açıkça göstermiş oldu.

OKUMALISIN !  Bitcoin Dur Durak Bilmeden Yükselmeye Devam Ediyor

İlerleyen dönemlerde Libra piyasaya sürüldükten sonra kripto para piyasası nasıl bir şekilde ivmelenecek siz TeknoKardeşler okuyucuları kadar bizlerde merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir