Kripto Paralar Yaşam

Libra Adı ile Facebook’un Dijital Dünyada Kripto Parası Çıkıyor

Libra adı ile Facebook dijital dünyada kripto parasını çıkarıyor. Facebook 2020 yılı içerisinde piyasaya sunmayı hedeflediği dijital para birimi olan Libra hakkında bütün detayları paylaştı.

Zuckerberg, kullanıcıların Libra‘yı Facebook uygulamalarında ve Facebook’un sahip olduğu WhatsApp‘ta kullanabileceklerini duyurdu.

Bknz. Libra Görselleri

Facebook’un Dijital Para Birimi Piyasaya Çıkmayı Bekliyor !

Kripto para piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar Libra‘yı hesap kartlarından, kredi kartlarından satın alabilecek. Sadece Libra adı ile dijital para çıkarmayan Facebook bir de dijital cüzdan gerçekleştirdiler. Calibra ! Kullanıcılar satın aldıkları Libra’yı Calibra’da açmış oldukları dijital cüzdanlarında saklayabilecekler. Calibra dijital cüzdan sitesi ise bugün erken saatlerde kullanıma açıldı.

Kripto paranın alış-satış süreci

Zuckerberg ; “Önümüzdeki aylarda, ağı daha da çeşitlendirmek ve desteklemek için ek partner anlaşmaları yapacağız. Kullanıcılarımız için, sosyal medya bünyesinde ekosistemi tazelemeye yardımcı olmak için özel bir para birimi olan Libra’yı oluşturduk.” dedi.

Libra İçin Çalışan Firmalar

Ödeme: Mastercard, PayPal, PayU, Stripe, Visa
Teknoloji Pazarları: Booking Holdings, eBay, Facebook/Calibra, Farfetch, Lyft, Mercado Pago, Spotify AB, Uber Technologies, Inc.
Telekomünikasyon ve Mobil: Iliad, Vodafone Group
Blockchain: Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited

Dijital Para ile Ortak Çalışacak Firmalar

Facebook kullanıcıların güvenirliliği arttırmak için aynı zamanda “Libra Ortaklığı” adı altında 27 büyük şirketten ve kişiden oluşan bir kuruluş oluşturdu. Merkezi İsviçre‘nin Cenevre kentinde yer alacak. Yatırımcı firmalar, kripto şirketler, iletişim ve teknoloji devleri ile birlikte eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone gibi isimler de yer alıyor.

OKUMALISIN !  Ok Yiyen Adam İphone Sayesinde Kurtuldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir