Mobil Mobil Uygulama Yazılım

Lazy Load : Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor

Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor : Lazy Load. Birkaç gün önce, Android telefonların Google Chrome Tarayıcı uygulamalarına karanlık mod ve şifre üreticisi özelliği bulunan 75. sürüm güncellemesi gelmişti. Şimdilerde gelen Beta güncellemesi ile birlikte cihazlara yeni bir özellik daha eklenmiş oldu.

Google Chrome, cihazlarda Işık Modu her zaman siyah metni beyaz arka planda tutuyor ve Karanlık Mod’da her zaman siyah bir arka plan üzerinde beyaz metin bulunuyordu.

Chromium Blog’a göre Android cihazlar için Chrome’un beta sürümüne ek olarak yeni bir güncelleme yayınlandı. Bir web sayfasının görünmeyen alt kısımlarının siz aşağı doğru kaydırana kadar yüklenmemesi olacak şekilde bir güncelleme. “Lazy Load” adı verilen bu özellik ile birlikte Chrome farklı bir şekle dönüştürülmüş oldu. Google, bu özelliği, açılan sayfada görünen içeriğin bitimine yada kaydırılma hareketini algılayacak ve geri kalan içeriği otomatik olarak indirecek şekilde tasarladı. Bu sayede kullanıcı, sayfanın görünen kısmı dışında geri kalanının yüklenmesini beklemeyecek ve akışkan bir şekilde sayfayı görüntülemeye devam edecek.

Elbette güncelleştirme sadece bu özellikle de bitmiyor. Bazı yeni özellikler de yine güncellemeye dahil edilmiş durumda. Tarayıcı için karanlık mod etkin olduğu sürece görüntülenen sitenin sadece karanlık mod yapısı yükleniyor. Karanlık Mod ve Lazy Load seçeneği Chrome’da yer alan sekmeler sayfasının sağ üst köşesinde Google profil resminizin olduğu bir daire içinde gösterilecek.

OKUMALISIN !  Araç Kullanmak Artık Daha Zevkli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir