Mobil Uygulama Yazılım

IKEA AR Uygulaması Avrupa’da Başlıyor

IKEA AR Uygulaması Avrupa’da başlıyor. IKEA, müşterilere yaklaşımında büyük bir değişiklik yapmaya devam ediyor. İsveç mobilya devi, müşterilerin bir mağazaya gitmeden önce karar verebilmeleri için kendi evlerinde aldıklarını ürünü görmelerini sağlayacak bir uygulama başlatıyor.

Şirket ayrıca şehir merkezlerinde daha fazla mağaza açacak. Daha önce IKEA, şehir saçaklarında büyük bir süpermarketin geniş bir ağını kurmuştu. “Bizim için tamamen yeni bir deneyim oldu” diyor IKEA’nın Dijital Sorumlusu Barbara Martin Coppola Reuters‘e verdiği röportajda. “Uygulamamız, mağaza deneyimi ve çevrimiçi deneyim ile birleştirildi.

IKEA Hedefi : Avrupa Sonrası Küreselleşmek

Uygulama ilk önce Fransa ve Hollanda‘da piyasaya sürülecek ve ardından yıl sonuna kadar Almanya, ABD ve Çin dahil olmak üzere en iyi performans gösteren ülkelerinde kullanıma başlayacak. Uygulama, kullanıcıların uygun olabilecek ürünleri önermeden önce oda boyutlarını, zevklerini, bütçelerini ve yaş gruplarını girmelerini isteyecek.

IKEA, 2017 yılında Place adlı benzer bir uygulamayı başlattı, ancak yeni sürümde olduğu gibi çevrimiçi alışverişe izin vermiyordu. Çevrimiçi alışveriş daha önce yalnızca şirketin web sitesi aracılığıyla yapılıyordu.

IKEA’nın Dijital Sorumlusu Barbara Martin Coppola

“İnsanların kendi evlerinin rahatından alışveriş yapmalarına olanak tanıyan yeni bir uygulama sunarak birçok insan için daha iyi bir günlük hayata katkıda bulunmak istiyoruz. Uygulama içerisinde ek özellikler arasında ürün önerileri, derecelendirme ve incelemeler bulunacak.”

Barbara Martin Coppola
OKUMALISIN !  Apple, Arttırılmış Gerçeklik Gözlüklerinin Üretimine Başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir