Mobil Yazılım

Huawei Hongmeng OS Yüklü Telefonları Ekim Ayında Çıkıyor

Amerika ve Google yasağından sonra Huawei‘nin kendi işletim sistemini geliştirdiğini öğrenmiştik. Huawei Hongmen OS yüklü Huawei telefonlar çıkıyor. Yaptığı açıklama da yeni üretilen bütün telefonlarına Hongmeng OS işletim sisteminin kurulu olduğunu belirtti Huawei yöneticileri.

Geçtiğimiz günlerde 1 milyona yakın HongMeng OS işletim sistemi yüklü cihazının yolda olduğunu belirtiyor yöneticiler. Ayrıca HongMeng OS isim hakkı için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yaptığını da yine kendi kanallarıyla duyurmuştu Huawei firması.

Huawei Hongmeng OS Ekim Ayında Piyasada !

Tianfeng International analisti Guo Mingxi, telefon devlerinden biri olan Huawei‘nin Ekim ayında Hongmeng OS yüklü telefonları piyasaya süreceğini belirtiyor. Ancak, Hongmeng yüklü telefonlar arasında Huawei Mate 30’un yer almayacağı ifade edildi.

Bu durum, Huawei Mate 30 için Android lisansının daha önce alınmış olma ihtimalini fazlasıyla güçlendiriyor. Hongmeng OS işletim sisteminin yüklü olduğu telefonlarının ilk etapta Çin pazarında daha sonra ise Avrupa pazarında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Guo Mingxi ‘ye göre Mate 30 ve P40 modellerinin Hongmeng işletim sistemi ile piyasaya sürüleceği yönünde. Ayrıca yine Guo Mingxi‘nin yaptığı analistlere göre, ABD ve Çin arasındaki ticari savaşa rağmen Huawei‘nin satışlarının 200 milyon barajının altında kalmayacağını yönünde.

OKUMALISIN !  Huawei Hongmeng OS İşletim Sistemi Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir