Mobil Uygulama Sosyal Medya

Facebook Instagram ve Whatsapp Kullanılamıyor Durumda

Dün itibari ile Facebook Instagram ve WhatsApp bir çok ülke tarafından kullanılamıyor. Yaşanan bu sıkıntıyı, kısmen de olsa yükleyebildikleri hikayeler ile ya da Twitter üzerinden dile getirmeye başladılar.

Facebook Instagram ve WhatsApp Çöktü mü ? Yoksa Sistem Güncellemesi mi Yapıyor ?

Son günlerde Twitter kullanıcılarının bir çoğu; hem Twitter üzerinden hem de başka platformlar üzerinden sahip olduğu Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarda sıkıntılar yaşadığını dile getiriyor. Özellikle de yabancı kullanıcılar tarafından dile getirilen bu erişememe sorunu, ülkemizdeki bulunan kullanıcıların da bir kısmını etkilemiş gibi görünmekte.

Down Detector’e göre dünya genelinde pek çok kullanıcı Instagram profil girişinde sorunlar yaşamış durumda. Bu sorunların %60’ı yeni içeriklerin yüklenememesi yönünde.

WhatsApp Gönderilen Fotoğraflar İletilmiyor, Alınmıyor !

Yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmasa da benzer sunucuları kullanan kişiler WhatsApp’ta da aynı problemleri yaşıyorlar.

WhatsApp‘ta herhangi bir arkadaşınıza fotoğraf göndermek istediğinizde sürekli gönderiyor durumunda kalıyor. Ya da kullanıcı size bir fotoğraf gönderdiğinde “medya indirilemiyor internet bağlantınızı kontrol ediniz.” mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

Metin mesajları karşıdaki kullanıcıya ulaşıyor fakat kullanıcı şikayetlerine göre fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar karşı kullanıcıya gönderilemiyor.

Medya içeriğini tekrar gönder uyarısını görüp tıklamış olsanız da bunu yapmak yine işe yaramıyor ve medya içeriği WhatsApp üzerinden gitmiyor.

Güncelleme: WhatsApp uygulamasında ki sorun sabah saatlerinde çözüldü. Fakat henüz Facebook ve Instagram tarafında maalesef bir gelişme mevcut değil.

www.teknokardesler.com

Konu ile ilgili yaşanan gelişmelerden siz TeknoKardeşler kullanıcılarımızı mutlaka haberdar ediyor olacağız. Sitemizi takibi bırakmayın ! 🙂

OKUMALISIN !  GOT Tasarımlı Xbox One S Konsol Çekilişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir