İnternet Sosyal Medya Yaşam

Al Wakrah Stadyumu Alay Konusu Oldu “Dev Vajina”

Sosyal medya kullanıcıları, yeni tamamlanan katar Al Wakrah stadyumunu görüntüsü nedeni ile linç etti.

Al Wakrah stadında yapılacak olan Katar 2022 Dünya Kupası’ndan kim heyecan duyuyor? İki yıl uzakta olmasına rağmen, dünya zaten yaklaşmakta olan spor etkinliğinin temellerini atma sürecinde.

En heyecan verici birikim anlarından biri, genellikle en son teknolojiye sahip spor stadyumlarının açıklanması etrafında yoğunlaşmaktadır.

Bununla birlikte, büyük bir futbol stadyumunun ilk kez tanıtılması, tüm yanlış nedenlerden dolayı dünyanın dikkatini çekmiş gibi görünüyor. 

Eski İngiliz-Iraklı mimar Dame Zaha Hadid tarafından tasarlanan tasarım, bu vajina karşılaştırmalarını ilk kez yapmıyor.

Aslında Hadid’in planları ilk 2013 yılında yayımlanmıştı, Öfkelendiğini belirten Hadid “Gerçekten. Ne diyorlar? Delik olan her şeyin onlar için vajina olması çok saçma”

Aslında Al Wakrah stadyumunun tasarımları, bir dhow teknesinin, geleneksel bir arap balıkçı teknesinin akması şeklinden ilham alıyor.

Al Wakrah’ın ilk hazırlıkları  2014’te başladı, ancak uygun vakıf çalışmalarının başlaması 2016’ya kadar sürdü. Simetrik çatı, göze çarpan özelliklerini oluşturan üç kovandan oluşmaktadır.

al wakrah

Futbol stadyumu yaklaşık 40.000 koltuk kapasitesine sahip olacak ve Dünya Kupası bittikten sonra 20.000sandalyeye kadar ölçeklenecek .  

OKUMALISIN !  Avustralya'da Drone İle İlk Kargo Teslimatı Gerçekleşti

Yeni stadyum hakkında ne düşünüyorsunuz?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir